تبلیغات
تیم فوتسال پدیده غرب گرگان - فوتسال استان گلستان - عضلات فقط با دو هفته بی تحرکی ضعیف میشوند

یک مطالعه جدید نشان داده است که در کسانی که بدن مناسب و سرحالی دارند تنها دو هفته بی تحرکی موجب میشود تا میزان قابل توجهی از قدرت عضلانی آنها از بین برود. این مطالعه نشان داده است که در افراد جوان دو هفته بی تحرکی میتواند 30 درصد از قدرت عضلانی را کاهش داده و توان بدنی آنها را مانند کسی کند که ده سال از وی مسن تر است.

در افراد مسن تر با اینکه توده عضلانی به نسبت جوانتر ها کمتر است ولی همین مدت بی تحرکی تنها موجب کاهش 25 درصدی در توان عضلانی میگردد. با این حال همین کاهش قدرت عضلانی برای افراد مسن اهمیت بسیار بیشتری نسبت به جوان تر ها دارد.

این مطالعه که به توسط محققین هلندی صورت گرفته نشان داده است که هرچه فرد عضلات بهتر و قویتری داشته باشد بی تحرکی که معمولا به دنبال یک آسیب بدنی، بیماری و یا یک تعطیلات کوتاه مدت ایجاد میشود بیشتر بر روی کاهش قدرت عضلانی آنها تاثیر میگذارد.

نتایج این تحقیق که در مجله Journal of Rehabilitation Medicine منتشر شده نشان میدهد که بازگشت قدرت عضلانی قبل از بی تحرکی نیازمند صرف زمانی سه برابر است. بطور مثال اگر تنها دو هفته بی تحرک بوده اید و توان عضلانی شما کاهش پیدا کرده است یک ماه و نیم زمان لازم است تا با ورزش مداوم بتوانید مجددا به وضعیت قبلی برگردید.
طبقه بندی: پزشکی ورزشی، عمومی،
برچسب ها: بی تحرکی،

تاریخ : چهارشنبه 31 تیر 1394 | 09:17 ق.ظ | نویسنده : ناشناس | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • ایگنا وب
  • وبلاگکد ماوس